Brakfest je na Fejsbůku! Dej mu svůj palec!


aneb co jste zmeškali

kliknutím sem přejdete na brakchiv našich akcí

Otevřený dopis p. Játra členům 1. FC Brakfest - ač jsme zvítězili, rezervy tu jsou, co si budem nalhávat...

Pánové,
tak jsem se vrátil z kol a ze svatby a koukám, jak se tady všichni plácáte po ramenou...
Takže začneme vod gólmana...

Tlesky, ty vole, jako supr pozičně, toho balónu se nebojiš, ale kurva, ta přední tyč je prostě tvoje, tudy to projít nesmí a ještě dvakrát, i když to ten kluk Rámešů dobře trefil! Kurva, dávej si na to pozor! Já vim, že tě kolikrát obrana nechala ve štychu a žes měl pár zázračnejch zákroků, šutéra Romana si vychytal, ale tohle sou žákovský chyby! Ale pozici jedničky sis uhájil jasně, tu volbu si potvdil

Vobrana hořela komplet, všichni se tlačíme, do prdele, do útoku a pak tam sou vokna jak vod kavárny Slávie!

Meloun, vobětavej seš, hraješ se sebezapřenim pod iněkcema, to je na metál! Ale nesmíš bejt tak měkej elegán! Dyť to bylo chvílema fotbalový baroko! Neřikám, že uhejbáš v souboji, to né, ale ty to tam máš brousit, kurva, figuru na to máš! Takovej Skamene, ten se má bát vůbec přelízt půlku! Ale pá požáru si uhasil, rozehrávka taky slušná

Lampíč, ty vole, ty zbytečný kliky před vlastnim vápnem, když seš poslední, to si snad děláš prdel, né?! Kurva, sem poslední, tak to musim urvat a né zkoušet ňáký šampoňácký fintičky. To samý v závěru, že ses vysunul, to je dobrý, je to moderní, ale zkoušet v poslední minutě v jasný šanci debilní patičku! Dyť z toho byl brejk a vzadu je to pak najednou do přečíslení... Dyby z toho foukli fíka, tak se můžem tak akorát kopat do prdele a né plácat jaký sme borci! Takhle se nechat strhnout, to prostě nejde

Hanušáku, dobrý, útočnou fázi podporuješ, to je plus, ten gól byl sakra důležitej, ten nás dostal do hry, ale nechat po sobě celej zápas vozit nějakýho čuráka Sypala? Ty vole, tak do něj zajedu, né? I za cenu žlutý karty, trochu ho štrejchnu přes perka, vobčas lokýtek a von si přestane hrát na nějakýho Messiho. Prostě trochu tělíčko, ani metr mu nedám, votrávim mu ten fotbal... Jinak si byl většinou tam kdě tě bylo třeba, to zas jó, ale využij ty kila, zkus to po řepácku, prostě respekt!

Mišel dobrý, tlačíš se do koncovky, neuhneš, normu sis splnil i tu obranou fázi si někdy podpořil, je ti prostě jasný, že dneska ten fotbal neni vo pozicích, ale vo celoplošný hře. Ale ta hra hlavou... sakra jestli máš bejt top, tak musíš bejt komplexní! A vobčas ta kombinace zaskřípala, ale beru, že to byl první zapás po přestupu z Viktorky, ještě to chce se sehrát, vědět co ty kluci vokolo tebe potřebujou, co vod nich můžeš čekat... příště to bude lepší. Jinak góly parádní, koncovka... taky kvuli tomu sme tě kupovali!

Tůmič, ty se tam rveš, nabízíš se, jenom ta koncovka... Sakra, dyť ty to kurva spaluješ jak strašnický krematórium! Tentokrát tě zastali jiný, ale může se stát, že příde zápas, kterej bude vo jedný dvouch šancích a to se pak takovýhle zakončení může vymstít! Ale jo, jinak sis vodved to svý, dyť já vim jak seš vokopanej, kolik soubojů svedeš, jak seš platnej při tom sklepávání dlouhejch balónů... Ale my tě potřebujem hlavně v tom vápně, abys to tam loupal jak Sigi! Vyser se na obranu, nevysiluj se zbytečně, prostě vápno a prásk, dyť ty to v tý noze máš, to je jenom vo prvnim gólu a pak tu bude zase ten snajpr, co loňskou sezónu, hlavně žádnou křeč, srdíčko máš, teď jenom trochu toho štěstíčka a vono se to prolomí!

Jinak dobrý, nezabalili ste to, ani když se to nevyvíjelo dobře! Chyby odstraníme, vod čeho se odpíchnout tu je, základ máme slušnej. Vo poháry se popereme a uvidíme co se ještě může stát, je to furt votevřený!(jatýrko, 10-09-20)

Soudruh Pláteník už jen v našich srdcích
Toto pondělí navždy dotlouklo unavené srdce nesmrtelného seriálového funkcionáře Jaroslava Moučky. Už nikdy nezasedne do své oblíbené černé služební volhy, už nikdy nám svým osobitým humorem a rázným pohotovým jednáním neukáže, jak by měl vypadat správný politik téměř krajského formátu. Soudruh vedoucí tajemník Pláteník ze smrtelného lože vzkázal svým fanouškům, aby zapomněli, my nezapomeneme. Tak Jozef, čest !(lampa, 09-12-30)

Brakfest 2009 v análech...
Letošní ročník Brakfestu máme zdárně za sebou, a já se můžu oddat svému oblíbenému pofestivalovému vrtochu - poraženecké náladě. Post coitum, animal triste. Jistě, všechno mohlo být lepší, vtipnější, připravenější etc., nicméně - a to pevně věřím - publikum, jakkoliv oproti loňsku prořídlé, se upřímně bavilo. A o to nám, soudruzi, jde na kulturní frontě především - POBAVIT.
Snad se neméně pobavíte nad meteleskublesku sepsaným reportem z Lampova pera - BrakReport 2009. Kdo setrval na závěrečný spektákl, nechť se podívá na originální trailer k tomuto neuvěřitelnému bijáku. Všichni přítomní mi dají jistě za pravdu, že úděsný český dabing tomuto dílu neublížil, naopak ho povýšil minimálně o třídu.
Díky všem divákům za účast, absentéři nechť se pro příště polepší!
LAMPA říká: Laťku z loňska jsme udrželi a s nadšením hledíme ke dnům zítřejším! O to více napneme své síly, abychom příští rok opět vystoupali na vrchol Vaší blahosklonné přízně! Pro ty, kterým nestačila čtyřjazyčná verze legendárního dílu BH 90210 Něco ve vzduchu, tu máme speciální bonus. Jazyk pátý, český. Tak tedy: Pusťte Donnu k maturitě!(jt+lampa, 09-11-29)

BH-Automat 90210

Všichni už jistě nedočkavě očekáváte zítřejší Velký den. Abych Vás ještě více navnadil, prozradím, že i letos Vám nabídneme něco skutečně se šlehačkou, co tu ještě nebylo. Po slavném Brakbattlu Matěj vs. Florian, simultánní rychlodabingu, či souboji zvířecích monster je tu BH-Automat 90210! Na letošní vedlejší scéně (90210) to budete Vy, kdo bude rozhodovat, zda nasypat Brandonovi do minerálky drogu, vlézt za Kelly do koupelny nebo pustit Donnu k maturitě! Navíc bude pro všechny diváky připraven exkluzivní BH kvíz, kde budou moci konečně uplatnit znalosti získané při sledování tohoto jedinečného seriálu. Nazhle zítra a přiďte včas, ať se netlačíte v rohu!

(lampa, 09-11-21)

BRAKFEST 2009 - Mladí ležáci, staří žebráci!

Přinášíme kompletní program 7. ročníku Brakfestu! Letos s podtitulem „Mladí ležáci, staří žebráci“, zkrátka a dobře, tentokráte bude hlavním tématem konfrontace světa mladých a neklidných a světa zralých, poklidných..ale pozor, rozhodně se je nesnažte házet do starého železa! Ostatně úderka starýho Karhana, se Vám hrdě představuje v předpremiéře jedinečné festivalové znělky!
Opravdovým požitkářům bude zasvěcena tématická scéna 90210, kde budete moci nepřetržitě sledovat to nejlepší z Vašeho oblíbeného seriálu! Pozor! S touto scénou bude spojena vzpomínková výstavka BH artefaktů, stará bravíčka sebou!
V sobotu osmadvacátého v naší/vaší oblíbené brakropoli na shledanou!(lampa+jatro, 09-11-21)

HLAVNÍ SCÉNA: 190 00

13.30
Falešná kočička
Oldřich Nový hledající svého ženského primitivečka – povinnost pro machisty i feministky!

15.30
Tyranosaurus Rex

Steve Sanders dobývá Aztéckou říši

17.30
Zkouškové období

Se Zdeňkem Troškou vzpomínáme na 20. výročí Listopadu

19.30
Karhanova parta

Strhující souboj na ostří brusek

21.30
Smrtelná kořist

Opravdu si myslíte, že víte, co je to blbý akční biják?


(jt+l, 09-11-21)

VEDLEJŠÍ SCÉNA: 90210

14.00
BH-Automat 90210
Ukřižování Radúze Činčery aneb to nejlepší z Béháčka ve Vaší režii!Brakfest je neformální sdružení filmových fanoušků z řad studentstva, jež dlouhodobě zkoumá fenomén filmového braku a prostřednictvím přednášek, seminářů a ilustračních projekcí se snaží předávat své poznatky dále, a to především studentům středních a vysokých škol. Účelem těchto aktivit není dosažení přímého nebo nepřímého obchodního prospěchu.(lampa+jt, 09-11-21)

Brakfest 2009 za dveřmi
Vy, co nás znáte, již jistě tušíte… Dlouho předlouho jsme si lámali hlavy, a nebýt tzv. emočních rovnic předního českého kouče a školitele Aleše Kaliny, snad bychom termín letošního Brakfestu ani nevypočítali. Nuže, sedmý ročník naší přehlídky toho nejhoršího, co kdy bylo natočeno, proběhne dne 28. listopadu 2009 – kteréžto datum budiž poznamenáno do vašich diářů! – kde jinde než v naší brakropoli, vysočanské hospodě U Pecků. Program zveřejníme co nevidět, nicméně už teď víme, že na hlavní scéně spolu bude soupeřit bezstarostné, dravé mládí se zkušeným, poklidným stářím, zatímco na scéně vedlejší zavzpomínáme na náš oblíbený seriál Beverly Hills 90210.
Tak tedy, 28. listopadu nashledanou, těšíme se na vás…
p.s. pro ty z vás toužící po změně života, ještě jeden, vpravdě revoluční, odkaz:
Chcete mít příjemný vztah? Chcete mít lepší práci? Chcete mít více peněz?(jt, 09-10-28)

Vidím brak veliký..
Dnes přichází do kin s napětím očekávaná americká fantasy Kněžna Libuše (Pagan Queen). Předlohou byly údajně Staré pověsti české Aloise Jiráska, které režiséra Constantina Wernera natolik zaujaly, že se rozhodl jednu z nich nabídnout svým přátelům z produkční společnosti Boll AG (produkční společnost Uwe Bolla) a mohlo se začít točit! Děkujeme našim distributorům, že nám umožní na vlastní oči uvidět kousek naší pradávné historie! Osobitá recenze zde.(lampa+bt, 09-10-15)

A pro velký úspěch...
...opakuje TV Prima náš oblíbený horor Freddy vs. Jason, tentokráte na svém filmově-zábavním kanálu COOL, a to od 23:00. Pokud máte náladu na film ještě béčkovější, mrkněte od 22:30 na Nově na Prci, prci, prcičky: Na táboře.(meloun, 09-09-19)

S chobotnicí za kulturou
Většinová mediální žumpa chrlila i minulý týden své nezbytné informační maximum bez sebemenšího vzrušení a zádrhelu. Brakoví analytici však měli velký důvod zvednout svá hustá obočí vysoko nad kostěné obruby svých dioptrií. Na pomezí Moravského krasu, v obcích Klepačov a Kotvrdovice, se konalo utajené setkání nejvlivnějších a nejmocnějších osobností českého a moravského kulturního podzemí. Kromě všemocných manželů Ševčíkových byli přítomni i manželé Krampolovi, Martin Michal, Petr Novotný, Honza Nedvěd, František „Ringo“ Čech a údajně i Josef Zíma. Podle našeho informátora se přítomní snažili uklidnit situaci po nedávném záhadném úmrtí provozní na Klepačově a požárech několika kulturních domů na Vysočině a v okolí Řitky. Jednání prý byla nakonec úspěšná: účastníci si potvrdili sféry vlivu a dohodli se na vzájemné spolupráci při maximalizace zisků z kulturních domů a teleshopingu. Hlavou celého systému byl údajně zvolen Václav Ševčík, který si zároveň podržel absolutní kontrolu nad obchodními prezentacemi hrnců a ovčích roun, Petr Novotný získal práva na 3 megakoncerty Evy a Vaška na Strahově a Martin Michal dostal požehnání k rozjetí nové ryze české hudební televize Česká muzika, která bude hrát nonstop všechny vaše teleshopingové oblíbence. Jak vidno, Chobotnice lidové zábavy potichoučku roztahuje svá upocená chapadýlka. Víte, kdo ovládá kulturní dům právě ve vaší obci?!(lampa, 09-08-30)

Konec disentu lidových bavičů
Zdeňku Troškovi se konečně dýchá o trochu volněji. Když se před dvěma lety společně s komikem-budhistou Luďkem Sobotou a dalšími umělci připojil do protiradarového hnutí, netušil ještě, že mu to způsobí existenční potíže. Najednou se od něj začali odvracet sponzoři, stěží dokončil Nejkrásnější hádanku a na připravovanou Čertovu nevěstu náhle nebyla v kase ani koruna! Poté co síly míru konečně zatli válečným štváčům tipec, může v poklidu keňské džungle pokračovat v natáčení nového trháku Doktor od jezera hrochů, který má jít do kin už v příštím roce. Přejeme Zdeňkovi hodně úspěchů a slibujeme, že na něj v programové nabídce nezapomeneme - když ne letos, tak napřesrok určitě!(lampa, 09-08-28)

Marně se náš pan ředitel...
... snažil na poslední chvíli přemluvit Sváťu Kuřátka, aby se zúčastnil letošního Budkova, jenž mu byl dedikován. Bodrý kuchař nám popřál dobré chuti, vymluviv se na chronické žaludeční potíže. Škoda přeškoda, tuze jsme se těšili na Mistrovu legendární haši i kaši. Abychom při tom maratónu lukulských hodů nezašli hladem, nezbylo nám než chopit se kuchařského náčiní a uvařit si sami. A věru jsme se činili, jak patrno z Lampova laskominplného reportu, který najdete zde.(jt, 09-08-11)

Freddy vs. Jason jdou opět do sebe!
Líbil-li se vám na posledním Brakfestu horor s nezapomenutelným soubojem únosce z Elm Street Freddyho Kruegera a jeho pomocníka Jasona, máte možnost oživit své vzpomínky na toto zabijácké pohlazení vašich béčkofilmových smyslů již dnes v noci na TV Prima od 0:55 hod. Více info o filmu na ČSFD.(meloun, 09-07-18)

Chybějící článek brakřetězce?
Ačkoliv všude jinde vítají okurkovou sezónu a pomalu balí konzervy do Chorvatska, my z Brakfestu nepřecházíme do útlumového letního režimu ani o prázdninách. Nejenže jsme úspěšně infiltrovali karlovarský filmový festival, nejenže se Sváťou K. pilně připravujeme letní budkovské soustředění... My už sehnali i maskota na podzimní brakveselici! Kolega Stydlín, náhodně potkaný v jedné příměstské knajpě, nám odhalil svou lásku k béčkovým filmům - a byla ruka v rukávě...
Chytřejší z vás jistě napadne, že i letos by mohl být zařazet nějaký lechtivější snímek, ti natvrdlejší nechť si počkají do podzima. I když, kdoví co všechno se ještě do té doby upeče...
P.S. A ti hravější z vás nechť srolují o něco níž a najdou deset rozdílů mezi dvěma podobiznami...(jt, 09-07-10)

Herkules v obýváku
Řada z Vás možná ještě někde v paměti vydoluje vzpomínku na druhý pražský Brakfest, ten který nás poprvé usadil do dnes již legendární restaurace U Pecků II. Právě tam jste mohli jako druhý snímek v pořadí zhlédnout debut budoucího prezidenta USA Arnolda Schwarzeneggera Herkules v New Yorku. Film byl tenkrát uveden z videokazety v původním znění s holandskými titulky. Pokud si chcete tento nevšední zážitek osvěžit a udělat si pěkný romantický jarní večer, tak mám pro Vás dobrou zprávu! Společnost VAPET pro nás tento film vydala na DVD a to i s českým dabingem! Kdopak se asi Arnoldovi propůjčil, Bohdan Tůma, Zdeněk Mahdal nebo snad Michal "Prdelka" Jagelka?
Pokud placku neseženete u svého dealera, zkuste tenhle sympatickej e-shop.(lampa, 09-05-16)

Kterak PilsnerBraquest mladým kaličům plány zkazil...
Pomyslel vůbec někdo na to, že uspořádáním Braquestu způsobujeme komplikace naší mládeži? Čtěte zde! Pokud vás však problémy teenagerů nezajímají a chcete se pouze pokochat sami sebou, jak vám to na letošním PilsnerBraquestu slušelo, neváhejte a mrkněte na report a fotky.

(meloun, 09-05-07)

Brak na suchu
Soumrak filmového braku, stagnace, recese? Prohlubující se hospodářský pokles zákonitě zasáhl i filmový průmysl. Od huby si tak musejí trhat největší hollywoodské hvězdy i pornofilmaři v Budapešti. Tento neblahý trend se nemohl vyhnout ani mistrům filmového braku a škváru. Zatímco minulý rok na podzim jsme si ještě mohli v kině rvát vlasy nad výkonem Paris Hiltonové v Krásce a Ošklivce nebo nad dalším nechutným počinem dvojice Seltzer, Friedberg s příznačným názvem Děsnej biják, tak letos nezaprší a nezaprší. Zkrátka tento rok se ještě do oficiální distribuce žádná zaznamenání hodná fušeřina nedostala. Filmový masochista je tak odkázán pouze na starší braktituly vycházející na DVD, a těch je naštěstí k vydání stále ještě dost.
Letos se s největší pravděpodobností nepochlapí ani česká produkce. Jediným želízkem je na konec roku plánovaná premiéra pokračování slavné Dívky na koštěti s názvem Saxana – veletrh strašidel. Režisér Vorlíček na prahu senility a Petra Černocká... no jak to říct, Kuzma je přece támhle!
Ovšem nejvíce znepokojující informací se jeví stále mírnější ohlasy na novinky Uwe Bolla. Po jeho triumfu na Zlatých malinách, kde obdržel cenu za nejhorší režii Dungeon Siege a speciální cenu za celoživotní dílo (s podtitulem německá odpověď na Eda Wooda), dostaly jeho poslední filmy Far Cry a Tunnel Rats nebývale mírné kritiky. Někteří považují jeho exkurzi do vietnamské války a podzemních tunelů Vietcongu Tunel Rats dokonce za napínavou a v akčním žánru poměrně zdařilou podívanou. Lze jen doufat, že z dalších téměř deseti Uweho zamýšlených projektů vyjde aspoň něco podle našeho gusta. Nejnadějněji se jeví Darfur, kde bude západní novinář zachraňovat hladovějící afričánky, nebo příběh slavného boxera Maxe Schmelinga. Kdopak si tu asi brousí zuby na hlavní roli, Marek Vašut nebo snad Mistr sám?(lampa, 09-04-25)

Plzeň za náma
Slogan letošní Plzně nelhal - byla to jízda. Teda údajně: jen málokdo si z onoho bouřlivého večera pamatuje víc než jednotlivé epizody (snad kdybychom dali hlavy dohromady, složíme s jednotlivých střípků celou mozaiku). A věci, ti mlčenlivi soudruzi? Ty mlčí, útrpně a bolestně, zahrnujíce nás němou výčitkou jako tato lopatka, která ještě vpodvečer zářila novotou.
Žaludky ukotveny, mysli vyčištěny, kocoviny - fyzické i morální - zažehnány. Konec dobrý, vše dobré. Na shledanou v Plzni zase napřesrok!(jt, 09-04-07)

Go west!
Ano, již potřetí vyrážíme hlásat své brakové evangelium mezi bezvěrce ze Západu - předloni zaseté sémě, zdá se, konečně začíná klíčit, leč nechvalme dne před večerem: nakolik to Západočeši s filmovým škvárem myslí vážně a nakolik jsme jen pouhý kapric, to se uvidí po sobotě 4. dubna.
Kromě domorodců jste srdečně zváni rovněž vy, naši nejvěrnější metropolitní návštěvníci. Avšak pozor! Tentokrát do jiných prostor, než kde se konaly první ročníky, a sice do nově otevřeného klubu Teatro v Nerudově ul.
Oficiálně startujem ve 13.30. Program najdete níže, stačí maličko srolovat...(jt, 09-03-24)

PROGRAM 3. ROČNÍKU PILSNER BRAQUESTU

14.00
Hodinářova cesta korálovým mořem
Čiré dada od soudruhů z Barrandova, arciže s Luďkem S.

15.30
Godzilla vs. Mechagodzilla
Tvrdej, leč férovej boj do posledního dechu: dozvuky krvavých událostí z loňské vedlejší scény

17.15
Mstitel s píšťalou
Pomsta Jiřího Stivína filmové branži

19.15
Jason X
Jason Vorhees vystřelen na Mars - setká se tu s Daliborem Jandou?

(jt, 09-03-24)

Brakový trůn otřesen!
Pod Edem Woodem se notně otřásá pomyslný brakový trůn nejhoršího režiséra všch dob! Kdopak se to opovažuje? Nikdo horší než Uwe Boll. Už si sice v Německu neodepíše z daní náklady na své "filmy", nicméně klika kolem Zlatých malin, tradiční antioskarovské ceny, ho kromě nominací v několika kategorích, navrhuje ocenit i cenou za "nejhorší filmové zásluhy". Přestože Uwemu fandíme (osobně považuji In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale za suveréně nejhorší film sezony a nejhorší fantasy všech dob), tak co je moc to je moc. Není právě todle ta chvíle, kdy by měl Ed povolat "vykradače hrobů z vnějšího vesmíru", aby jako blaničtí rytíři zasáhli?(lampa, 09-01-22)

B-fest 2009
Je tu leden a z dalekého Obamova konečně vylétla černá sojka práskačka, aby svým "yeswecan,yeswecan" ohlásila začátek další brakové sezóny! K tomu neodmyslitelně patří další B-fest (podle jedněch 26. podle druhých 27.). Družební zájezd s americkým Velkým brakrem se sice opět odložil, ale o to více se o něm v kuloárech diskutuje. Tedy hlavně o programu, který letos kromě stálic a béčkové klasiky obsahuje i několik zajímavých překvapení. K těm nepochybně patří větší zastoupení braku zaslíbených let osmdesátých (celkem 4 snímky z 15). Nejvíce asi srdce zaplesá nad Americkým Ninjou 2 (1989), oblíbenou to podívanou našich dětských let. Konzervativní staromilec pak jistě ocení experiment s gorilí ženou Captive Wild Woman (1943), vše se k potěšení diváka pochopitelně výživně zvrtne. Přehlídku B-festu 2009 uzavírá naše stará známá Godzilla, tentokráte si to rozdá s Megalonem. Řeknu vám, potom co sem ji viděl s King Kongem, bych na ní nevsadil ani halierik.(lampa, 09-01-21)

BRAKBESIDKA 08
V sobotu 20.12. se na utajeném místě uskutečnila konspirační besídka hlavních představitelů BrakSystému v ČR. Byly potvrzeny sféry vlivu a naznačeny další směry rozvoje, které nutně povedou k dalšímu upevnění moci BrakRodiny. Z exkluzivně pořízeného fota je zřejmé na koho se brzy zasměje Luděk "Hehehe" Sobota naposled...(lampa, 08-12-24)

Šťastný a veselý!
Vánoční svátky se nezadržitelně blíží. Jako první už tradičně přeje šťastný a veselý přebujelá síť obřích marketů, hned v jejím závěsu se připojujem k přání příjemně strávených vánočních svátků i my braktivisti. A kdo je kurážnej, nechť rozklikne - na vlastní nebezpečí - níže uvedený link:
Šťastný brakový...

(jt, 08-12-06)

BRAKFEST 2008 V ANÁLECH!
Patří k dobrému zvyku, že se uplynulý ročník Brakfestu shrne v pár odstavcích. Ředitelského slova - "Brakfest zdárně proběhl, a netřeba to nijak zvlášť rozpitvávat" - jsou přece jen poněkud stručná, a tak mi nezbylo než zasednout a sepsat pár svých postřehů. Brakreport 2008 a spoustu vašich sobotních momentek najdete zde. Pro vaše reakce je pak připraven náš Brakec.

Znělka BRAKFEST 2008.

Závěrečné titulky Dasvidanija, Brakfest 2008! .

Brakfest 2008 - Navzdory osudu.. .

(Lampa, 08-11-27)

Dasvidanija, Brakfest 2008!
Spuštěna byla olympijská vlajka. Uhašen byl olympijský oheň. V neděli 23.11. v brzkých ranních hodinách olympijský Brakfest neodvratně zmizel v pantheonu lidských dějin. Sláva vítězům, čest poraženým! Ti, co přišli, budou vyprávět ještě vnukům svých vnuků. Těm, co tam nebyli, zbyde nadosmrti pod kůží pocit životního zmaru a při zmínkách o legendárním 6. ročníků Brakfestu budou smutně klopit hlavu. Děkujeme všem divákům za masivní účast a skvělou atmosféru, kterou tuto sobotu U Pecků vytvořili. Byli jste skvělé publikum! Report z akce, spolu se spostou Vašich skvělých momentek, najdete už brzy v Brakarchivu. Na shledanou, přátelé! Viva la Brakfest 2009!(lampa, 08-11-24)

BRAKFEST 2008
Přinášíme kompletní program letošního ročníku Brakfestu, inspirovaného překrásnou myšlenkou pana de Coubertina: Jeden svět, jeden sen, jeden Brakfest!. Všechny informace najdete na plakátu (vy méně bystrozrací pak pod ním, stačí srolovat). Vedle klasické hlavní scény potěšíme letos bojovněji naladěné diváky tzv. versus scénou, na které se semele kdekdo (kdeco) s kdekým (kdečím) a kdoví, možná si v závěru večera dají do huby i členové brakfestového politbyra...
Nuže, v sobotu dvaadvacátého v naší oblíbené brakropoli na shledanou!(jt, 08-11-10)

HLAVNÍ SCÉNA: BRAKOVÝ PELMEL

13.00
Charlie Chan na olympiádě

Charlie Chan a berlínská říšská policie zachraňují Olympiádu!

15.30
Divoké pivo

Osvědčený samoser z třeboňských sklepů

17.30
Kluci z bronzu

Dechberoucí spartakiádní přípravka

19.15
Gigant Shaolinu

S čínskými bohatýry do šerověku českého dabingu

BONUS: 22.00
Mädchen, die nach München kommen

Ich komme, ich komme, ICH KOMME!!!


VEDLEJŠÍ SCÉNA: TLESKAČ VS. LAMPA

15.00
Komodo vs. Cobra

Netradiční setkání kroužku mladých teraristů

17.00
King Kong vs. Godzilla

Celosvětová benefiční akce: Zničme planetu!

19.00
Freddy vs. Jason

Jedna dvě, Freddy s Jasonem si jdou pro tebe…

Brakfest dlohodobě zkoumá fenomén filmového braku a prostřednictvím přednášek, seminářů a ilustračních projekcí se snaží předávat své poznatky dále, a to především studentům středních a vysokých škol. Účelem tohoto vzdělávacího a výzkumného procesu není dosažení přímého nebo nepřímého nebo obchodního prospěchu.

(jt, 08-11-09)

Brakfest bude!
Ano, s. Rath má pravdu, setkání fanoušků filmových béček se uskuteční i letos - již pošesté - a to v sobotu 22. 11. v notoricky známé brakropoli, vysočanské hospodě U Pecků. Srdečně vás všechny zveme bez ohledu na to, volíte-li Losnu nebo Mažňáka.
Kompletní program bude uveřejněn do 14 dní, opět se máte nač těšit. Náhled na vedlejší scénu nabízíme níže, stačí maličko srolovat...(jt, 08-10-26)

BRAKFEST VS. ALL-STAR MONSTERS
Druhá scéna má letos podtitul Versus a ponese se tedy v ryze konfrontačním duchu. V prvním souboji se nám představí Varan s Kobrou - Komodo vs. Cobra (2005). Už delší dobu to mezi nimi jiskřilo, tak proč se do sebe pořádně nepustit! Dvě největší a nejslavnější monstra filmového světa se setkávají na plátně a o přátelství rozhodně nemůže být řeč..King Kong vs. Godzilla (1962). Na závěr si možná pustíte párátko do kofoly, pač crossover „Noční můry“ a „Pátku třináctého“ není rozhodně pro slabochy.. Freddy vs. Jason (2003). No a když pámbů dá, tak se druhá scéna konečně dočká nového prostoru a lepšího technického provedení!(lampa, 08-10-23)

Brakfest 2008 T-72
Ač to tak na níže přiložené fotografii nevypadá, přípravy letošního ročníku Brakfestu jsou v plném proudu. Program je již víceméně hotov, dopilováváme věci kolem jako znělky, intermezza etc. Vy, kteří jste sem omylem zabloudili, a chystáte se nás pocít i letos svou návštěvou, vězte, že se můžete opět těšit na dvě scény: ta vedlejší se letos ponese v konfrontačním duchu, na hlavní uvidíte takové pecky jako třeba šaolinskou kungfu mlátičku či některý ze slaboduchých porevolučních bijáků tuzemské provenience. Plus obligátní zlatý hřeb večera, ale ten si skutečně necháme jako překvapení...(jt, 08-09-10)

Pravidelné letní soustředění na Budkově...
... se kvapem blíží. A bude, zdá se, veselo, aspoň tak usuzuji z Lampova zvacího dopisu, kde se píše mj.: "K vidění budou tři multivizuální scény, odehraje se turnaj ve vesnickém rugby, budete se moci zúčasnit několika objevných wórkšopů, k dispozici bude multifunkční WC, věštírna, bourací trenažér z Prachatických jatek, certifikovaný vymítač ďábla, servisní team Harley Davidson, elektronická ohrada pro koně a domácí mazlíčky, náborové středisko Armády ČR, body branding studio a chybět nemůže ani zemljankové městečko(...)"
Pár ví-aj-pí již obdrželo pozvánku, zbytek se snad dočká v příštím životě, až poskočí o kastu dvě výš. Report z akce (pokud se ho někdo dokope napsat) tu však brzy bude pro všechny...(jt, 08-08-01)

Naši Louňovičtí nám nerozumějí...
... nezbylo nám než povzdechnout si po neúspěšném pokusu o expanzi do dalšího z českých kinosálů. Vyrazili jsme do Louňovic, malého městečka krčícího se pod Blaníkem, abychom dále a neúnavně šířili naše brakové evangelium, místní publikum jsme však na svou víru obrátit nedokázali. Už tradiční problémy s technikou šly ruku v ruce s oboustrannou malátností - jak naší, tak obecenstva. Avizovaný souboj Matěje s Florianem dopadl nevalně, a jejich dny v národních mančaftech jsou zřejmě sečteny. Utěšovat se lze snad jen tím, že kopaná to sice pohledná nebyla, zato myšlenka se sběrem byla dobrá. Víte co, dnes to odbydem glosou, načpak report, ostatně níže uvedená fotografie mluví za vše...
Nezbývá než poučit se z krizovýho vývoje. Mimořádná schůze politbyra už byla svolána.(jt, 08-06-23)

Cirkus Brakfest na turné!
Ač se to zdá težko uvěřitelné, tak festival Brakfest pomalu proráží. Možná je to díky nezměrné píli celého braktýmu, možná je to dílem štěstí a možná je pravda někde venku, ale to nemění nic na tom, že v neděli 22. 6. od cca 15 hod. budou někteří z nás a dokonce i něco z našeho předváděného repertoáru k vidění v Louňovicích na 3. ročníku festivalu Podblaník. S největší pravděpodobností uvidíte třetí pokračování Brakbattlu Matěj vs. Florian: Válka světů, něco z bohatého československého brakového archivu a na závěr je připraven tolik oblíbený brakově-hudební taneční rej.(L, 08-06-01)

Brakfest zve do kina
V rámci oslav 40letého výročí Pražského jara 1968 a následné návštevy spřátelených vojsk Varšavské smlouvy se konají rozličné akce. Filmová přehlídka Film a dějiny, která se koná 10.-14. června v Praze je jednou z nich. V rámci toho projektu proběhné v noci ze 14. na 15. 6. i tzv. „Steklá“ noc normalizační, jež nám představí trojici perel z režijního repertoáru Karla Steklého: a to Hroch (1973), Za volantem nepřítel (1974) a Tam, kde hnízdí čapi (1975). Osobně jsem viděl poslední dva a rozhodně stojí za to. Poslední snímek je pak možné také pojmout jako připomenutí letošního životního jubilea herce, baviče a hlavně chlapáka Jirky Krampola. Politický odbor Brakfestu proto vyzývá všechny poctivé brakumilce k účasti na této zajímavé přehlídce. Sraz 14. 6. ve 22 hod. před kinem Aero! Účastníci nechť se ohlásí v Brakecu, ať můžeme utvořit jednotnou buňku.

Na obrázku můžete vidět, jak se bavila taxikářská reakce v osmašedesátém ve filmu Za volantem nepřitel.(L, 08-05-28)

Plzeň fest ´08 minulostí
Druhou Plzeň máme zdárně za sebou. O celé akci se uvolil poreferovat Lampa, jeho živý a šťavnatý report si můžete přečíst v našem Brakchivu. Pár ilustračních fotek je samozřejmostí, filmový záznam z následné afterparty, jenž pořídil náš retardovaný kamarád zmocnivší se kamery, však raději uveřejňovat nebudem.(jt, 08-04-20)

Brakfest i letos v Plzni
Vážení přátelé, Plzeň není pouze městem piva, ale díky neuvěřitelné píli naší plzeňské kliky a nás samotných se stává i městem zasvěceným brakovému filmu. Nechci nikomu radit, ale já sám si přivstanu o trošku dřív, abych to do Plzně stihnul. Nechte si třeba zabalit oběd s sebou, protože v sobotu 12. dubna od 14.00 se v kavárně Jabloň odehraje druhý ročník přehlídky filmového neštěstí BRAKFEST PLZEŇ 2008. Vzhledem k připravovanému programu a zkušenostem z loňska očekáváme návštěvnost něco kolem půlmilionu lidí, bylo by tedy dobré, kdybyste přišli těsně před zahájením, ať nemusíte celou dobu stát na chodbě a vidíte aspoň kousíček plátna.

A co vás čeká?

14.00 TRASA (ČSSR) (1978)
S Honzou Kanyzou a jeho věrnou tatrovkou až na dálnou Sibiř.

16.00 MUZIKÁL ZE STŘEDNÍ (USA) (2006)
Láska, basket, věda a smysl pro zodpovědnost... jo a taky jeden muzikál.

18.00 HODINÁŘOVA SVATEBNÍ CESTA KORÁLOVÝM MOŘEM (ČSSR) (1979)
Surrealistická exploze způsobená špatnou těsnící gumou na Papinově hrnci v závodní kuchyni Barrandovských ateliérů.

20.00 BRAKBATTLE: MATĚJI, PROČ TĚ HOLKY NECHTĚJÍ (ČSSR) (1981) + KLUCI TO TAKY CHTĚJ… A POŘÁD (SRN) (2002)
Paralelní přímý přenos ze zajímavého sportovního utkání.
(mch+sh+jt, 08-03-24)

Matěj s Floriánem se střetnou i v Plzni
Ano, ano... pamětníci loňského Brakfestu si jistě vzpomenou na velkolepé utkání mezi reprezentanty ČSSR a NSR, který se rozhodl až v nervy drásající koncovce ve prospěch západoněmeckých borců 10:8. Nyní tedy český mančaft s kapitánem Matějem v čele dostává možnost odvety. Držme jim palce!(jt+sh, 08-03-20)

To néé my...
Brakfest se důsledně distancuje od možných spekulací ohledně hacku známého vyhledavače Google ve věci jedno mladšího konkurenta.(Braktým, 08-03-09)

Narozeninové dojetí
Už se stalo tradicí, že se my chlapci, co spolu děláme Brakfest a další skopičiny, rádi obdarováváme roztodivnými dary brakovými. Ovšem to, co předvedli kolegové při poslední obdarovávací příležitosti, a to oslavě mých narozenin, si zasloží širší publicitu. Zapaspartovaná podobizna Luďka Soboty, vlastnoručně podepsaná Mistrem (aspoň doufám), navíc i mými milými dárci a k tomu ještě kompaktní disk Luděk Sobota ve Směšném divadle. Hoši, díky!(Lampa, 08-01-27)

Že ještě nemáte kalendář?
Tak to honem rychle utíkejte do Levných knih, kde za pouhých 29 Kč pořídite opravdovou lahůdku, do níž se vám budou data našich brakových akcí obvzláště dobře zaškrtávat! Každý měsíc bude pro vás veselejší při pohledu na plakát k jednomu z 11 vybraných monstrózních béček. Že má rok měsíců celý tucet? Ach, ano, naše milovaná Barbarella je tam hned dvakrát - šťastná to žena...(Lampa, 08-01-19)

Luděk na ulici!
Luděk Sobota bude muset pro své Směšné divadlo začít hledat nové útočiště. Z toho stávajícího nedaleko pražského nám. I. P. Pavlova jej nedávno bezostyšně vyhodil nájemce, zlí jazykové tvrdí, že chce objekt pronajmout - to byste nevěřli - kasínu. Další nelichotivá vizitka naší společnosti, jež před kulturou dává přednost chlebu a hrám. Jak dlouho bude ještě divadlo muset ustupovat pochybným komerčním svatostánkům, ptáme se s varovně vztyčeným prstem.
Kam až dokočuje naše oblíbená herecká společnost, to ví snad jen její principál. Držíme však palce a přimluvíme se, zda by je pod svou střechu nevzali Peckovi.
Samotné Mistrovo vyjádření k této politováníhodné události najdete zde.(Tleskač, 08-01-07)

Americký starší bratr po pětadvacáté
Už je to 27 let, co se na Northwestern University, Chicago, Illinois divákům poprvé představil nejstarší festival filmového béčka na světě B-fest. 24hodinový maratón nabídne i letos ve dnech 18.–19. ledna tradiční směsici béček americké provenience, kde se to bude jen hemžit bizarními monstry a ještě bizarnějšími příběhy – viz line-up. Potěšila nás přítomnost Woodova Plánu 9 a Vadimovy Barbarelly, oba snímky jsme odvysílali, což je důkaz, že B-fest se za svého mladšího východoevropského bratříčka stydět rozhodně nemusí. Naopak vyjadřujeme velké politování nad tím, že naši zkušenější kolegové ani letos nezařadili nějaký snímek s Luďkem Sobotou, přestože jsme jim ho nabízeli horem dolem. Snad příště...
Koho právě napadlo, že by si na poslední chvíli udělal vejlet za velkou louži, ten ať si nechá zajít chuť! Lístky byly letos vyprodány už po dvou hodinách prodeje, takže leda až napřesrok. Nicméně byl by to pěkný zájezd pro naše fanoušky, že?(Lampa+Tleskač, 08-01-06)

Návrat rudého kovboje
Po uvedení německého dokumentu Der Rote Elvis na festivalu německého jazyka Der Film zažívá Rudý Elvis novou vlnu posmrtné popularity. Levné knihy nám totiž nabízejí další dva bonbónky s Deanem Reedem bezprostředně související a v očekávání jsou další. Jak jinak než levně nám nabízejí knihu z BBartu Soudruh Rock´n´roll a nově i azbukou popsané CD s jeho písněmi. A aby toho nebylo málo, chystá se i vydání easternu Pokrevní bratři, kde si Dean střihnul parádní roli, pochopitelně kovboje. Venceremos!(Lampa, 08-01-05)

PF 2008
Tak přece jen měli pravdu zlí jazykové, kteří tvrdili, že Roman Skamene si před Vánoci přivydělává v jednom nejmenovaném hypermarketu navlečen jsa do potupného santaclausovského hábitu. A tys mi nechtěl věřit, Honánku!
Všem našim věrným divákům za celý ansámbl přeju pěkné a klidné vánoční svátky a všechno nejlepší do nového roku, v němž s vámi zůstáváme i my.
Tleskač(jt, 07-12-21)

Braknoce aneb jak si Santa nakouřil pěnovku
Vánoce, vánoce, Ježíšek přines nám dárky… Na to si sice ještě pár dní počkáme, ale jelikož jsme festivalem filmového braku, tak se u Vánoc nemůžeme nezastavit (jak nám to čeština krásně umožňuje). Tento tradiční svátek zimního slunovratu, ještě nedávno v našem západním světě oslavován jako svátek zrození jistého Ježíše a v současnosti velkolepá oslava blyštivého kýče a všeobecných závodů v konzumním zbrojení, s sebou přináší již několik desítek let i neutuchající snahu přenést trochu sváteční nálady na filmová plátna. Rozhodli jsme se proto pro vás vybrat 10 vánočních snímků, jejichž béčkovost se téměř betlémské hvězdy dotýká. Přihlíželi jsme k jejich diváckému hodnocení na serverech IMDB a ČSFD.
Srolujte poctivě až dolů, vítěz stojí za to. A vůbec, nenechte se zahanbit a přidejte i vy svůj tip do našeho Brakecu!

(Lampa, 07-12-15)

10. Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman (2000) (36 %)
Jestli si někdo myslel, že zabijácký sněhulák z jedničky definitivně roztál v nějaký vytápěný bazén, tak je na velkém omylu. Zákeřný sněhový mutant je zpět, aby o Vánocích zabil ještě víc lidí než loni!(Lampa, 07-12-15)

9. Silent Night, Deadly Night 1-5 (1984-91) (30 %)
Hororová série o zabijákovi v kostýmu Santa Clause, který – a to je možná trochu zvláštní – zabíjí většinou v období vánočním. No a někdy to děla i dost rafinovaně, jako když třeba dětem naděluje hračky, které se pak na děti vrhnou…huaaaaagrh! Tip na dlouhé sváteční noci!(Lampa, 07-12-15)

8. Santa Claus 1959 (19 %)
Mexický vánoční film, kde ďábel vyšle svého věrného démona Pitche, aby s pomocí třech zlých bratrů znemožnili Santovi o štědrovečerní noci doručit dárky nebohým malým Mexičánkům.(Lampa, 07-12-15)

7. Santa and the Ice Cream Bunny 1972 (16 %)
Santovi pár dní před Vánoci zapadnou sáně do písku někde na pláži v Kalifornii a nikdo je nedokáže vytáhnout. Všechny zvířátka a děti pomáhají – a nic. Prekérní situace. Jako deus ex machina se objevuje Zmrzlinový králiček ve své superoldschoolovém hasičském voze, aby dětem zachránil Vánoce!(Lampa, 07-12-15)

6. Santa with Muscles 1996 (15 %)
Kalifornské Sanville má před Vánoci velké problémy. Dobré zdejší obyvatele terorizuje banda Exnera Frosta. Na pomoc musí městečku nakonec přijít sám Santa Svalovec! Pochopitelně všichni víme, kdo je v tom kostýmu skutečně. Kalifornie, mrk, mrk;-)(Lampa, 07-12-15)

5. Feeders 2: Slay Bells 1998 (15 %)
Co čert nechtěl. Zrovinka o Vánocích se rozhodne skupinka srandovních mimozemšťanů zničit Zemi… teda zničit. Moc jim chutnají lidé, kterými se často krmí, to, že chtějí zničit naši planetu, se jen domníváte na základě zažitého scenáristického stereotypu. Jediný, kdo se jim může postavit, je Santa se svými věrnými elfy. Velmi bizarní.(Lampa, 07-12-15)

4. Santa Claus Conquers the Martians 1964 (13 %)
Na Marsu řeší zapeklitý problém. Malým marťánkům nemá kdo nosit vánoční dárky. Marťanští dospěláci se proto rozhodnou k šílenému kroku. Unesou ze Země Santa Clause! Bizarní taškařice je prý v USA oblíbenou součástí Vánoc jako u nás Tři oříšky pro Popelku.(Lampa, 07-12-15)

3. Sám doma 4 2002 (6 %)
Recyklovat zdánlivě nerecyklovatelné, o to se pokusili tvůrci čtvrtého pokračování populární série Sám doma. Samozřejmě už dávno bez Macaulaye Culkina a dalších původních herců. Co zbylo z minulých dílů, přidali do pejsko-kočičkovského dortu a opětovně přisypali Vánoce. Výsledek je podivuhodný. U vánočních čumilů propadl nejvíce, díky čemuž si vydobyl bronzovou medaili v naší anketě.(Lampa, 07-12-15)

2. Žena za pultem: Díl 12. - Vánoce Anny Holubové 1977 (21 %)
Téměř každý seriál má svůj vánoční díl, v případě Ženy za pultem jde o díl závěrečný. Pro Annu Holubovou znamená čas předvánoční velký stres (považte, prodali celejch 79,9 kg vlašáku!), ale přináší s sebou i partnerské problémy, které nakonec vrcholí rozchodem s Jirkou. Inu nejsou Vánoce jako Vánoce. Za trudný osud socialisticky emancipované ženy a osamělé Vánoce získává Anička naše zvláštní uznání v podobě stříbrné medaile!(Lampa, 07-12-15)

1. I Saw Mommy Eating Santa Claus 2000 (nehodnoceno)
Remake vánoční romanťárný I see mommy kissing Santa Claus nebo spíš I see mommy killing Santa Claus? Těžko říct, z příběhu to sotva určíme. Příležitost dostávají především starší herci, hlavně herečky, což je lepší, než kdyby se flákaly někde u telky, že. Zkrátka jiný vánoční prostor, který se po zásluze ocitá na příčce nejvyšší!(Lampa, 07-12-15)

Jukněte dolů na počitadlo...
Vidíte to co já? Konečně jsem se přehoupli přes magickou tisícovků přístup. Sbohem buďtež, trojmístné cifry, my bychom vzhůru k nebesům...

(jt, 07-11-20)

Web Brakfestu opět v provozu
„Kdyby to bylo před třiceti lety, řek bych, že to udělal nějaký kulak," pronese památnou větu František Řehák ve filmu Matěji, proč tě holky nechtějí, který jsme odvysílali na nedávném Brakfestu. Kdoví, snad i ve výpadku našich stránek mělo prsty nějaké kulačisko zatrolené, nepřející... Ať už za tímto komplotem stál kdokoliv, vyřadil náš web z provozu v tu nejnevhodnější chvíli, pár hodin po skončení naší filmové přehlídky. Vy všichni, kdo jste se v pofestivalovém rauši chtěli připojit na naše stránky a vychválit nás do nebes, jste tak učinit nemohli.
My se ale nevzdáváme, na podobné klacky pod nohama jsme už za ta léta zvyklí. Změnili jsme poskytovatele webhostingu a začínáme znova. S písní na rtech...
Braku zdar!

(jt, 07-11-11)

Brakfest 2007 je za náma... zaplaťpámbů!
Máme za sebou další z Brakfestů, ten letošní proběhl v sobotu 27. října v naší již tradiční Brakropoli. Podrobněji se o tomto dostaveníčku rozepisovat nebudu, moc si z něj, zvláště z pokročilé části večera, nepamatuju. Leč nebojte, o všem vás zpraví můj věrný soudruh Lampa. Report z jeho pera a spoustu fotek z celé akce najdete v sekci Brakchiv.(jt, 07-11-10)

Tak, a zase odznova...
Přes všechny obtíže, nepřízně, klacky pod nohy vzdoryosudy a protivšemy se v sobotu 27.10. ve vysočanské hospodě u Pecků II uskutečnil už 5. ročník Vašeho oblíbeného Brakfestu. Vám všem, co jste dorazili, děkujeme za účast a ty, co se opomněli, hubujeme. Doufám, že se příští rok napravíte!
V Brakecu můžete hlasovat o nejlepší film letošního ročníku. Nebo nejhorší, jak se to vezme. Zkrátka ten, kterej vám udělal největší díru do srdíčka, případně do hlavy.
Ještě jednou díky všem!

(Lampa, 07-11-10)

Brakfest na Youtube.com
Masivní internetová kampaň, kterou jsem v posledních dnech rozjeli, má za cíl šířit evangelium filmového škváru mezi divácké pohanstvo. Přilákat do našich řad nové bratry a sestry chceme pomocí tohoto osvětového filmu, který je ke zhlédnutí na Youtubu.
Není to ale jediný počin, který tu najdete. Spousta lidí dosud nevidělo naši znělku, nyní se ze svého hřichu mohou konečně vykoupit. Dále jsme pro vás na Youtube nasosali další kraťásky včetně závěrečné znělky, všech čtyř Jiných prostorů i některých starších věcí. Stačí ve vyhledávacím okně napsat magické slůvko Brakfest.

(jt, 07-11-09)

____________________________________