Brakfest je na Fejsbůku! Dej mu svůj palec!


aneb kdo tohle spískal...

krycí jméno: pan Lampa
Služebně nejstarší aktivní člen brakfestové lóže. Jako maják uprostřed rozbouřeného moře ukazuje cestu dále, až ke světlým zítřkům. Dříve znám jako soudruh Horák, své komunistické minulosti se však vzdal a reinkarnoval se do pana Lampy - prý ho k tomu přesvědčili inženýr Benda s Aštarem Šeranem. Držitel Paprsku lásky a naděje všem lidem dobré vůle 2009, vášnivý zahrádkář a filantrop.

Zvláštní znamení: Ví jak na krtka, ale nepoví.


krycí jméno: Hodinář
Legendární inkarnace v Robomuže ho učinila nepostradatelnou součástí braktýmu. Má na starosti píár, to jsou denně litry kafe, několik kartónů cigaret a spousta důležitých schůzek. Poslední převtělení absolvoval teprve nedávno a je zahaleno neproniknutelnou rouškou otazníků. Jeho žižkovská učitelská zkušenost dokázala na našich akcích několikrát zastoupit četu policejních těžkooděnců.

Zvláštní znamení: Nenosí hodinky, poslední digitální vyměnil v 5. třídě za krabičku amerik.


krycí jméno: Játro
Severská nezdolnost, jižanská nedochvilnost a nejen to, především nevyčerpatelná studnice, niagáry, vodní děla inspirace a nadšení. Pravověrný improvizátor, varietní umělec, milovník řeckých tanců a konferenciér klasického střihu. Poslední známý grafický Mistr Brakfestového oltáře.

Zvláštní znamení: Začínal jako břichomluvec, ale nakonec nadaboval do češtiny všechny filmy Luďka Soboty, kdo bude další, Milan Neděla?


krycí jméno: Meloun
Jeho husté, dlouhé, plavé vlasy voní už zdálky čerstvou kávou. Jako Vznešená bytost z pohádky o Buddhovi a kouzelném mlýnku přináší na zem klid, mír a věčnou harmonii. Tvůrce našich webových stránek, jejich hlavní správce a pověřený Mistr videozpracovatelský. Největší naděje nejen Brakfestu.

Zvláštní znamení: Vlastní synovec ho považuje za nevlastního dědu.


krycí jméno: Jirouš
Typickej příživník, kterej se na nás přisál: hřeje se s námi na výsluní a my si jej hřejeme na prsou, mám takovej pocit, že chce hlavní scénu přetáhnou do své domovské Plzně. Jinak adept politologického řemesla a moje hlava B na GP Amsterdam 2007 v dvouhlavém obrovi.
Zvláštní znamení: Koketní náušnice v jazyku, jejíž existenci jsem odhalil až po třech letech.krycí jméno: Amut
Jeden z trojlístku skalního jádra, které to s festivalem myslí opravdu poctivě a z něhož si můžete vzít příklad: nenechal si zatím ujít žádný ročník včetně onoho legendárního prvního. Člen pověstného komentárského tandemu Záruba-Hosták, obdivovatel krás bavorské metropole a vůbec libovej frajer, připravenej vždy přiložit ruku k dílu.
Zvláštní znamení: občas přeteče do basketbalu...

krycí jméno: Giovanni
Všestranně nadanej člověk, kterej nám pomáhá s kdečím – od natáčení festivalové znělky přes konzultace ve věcech technických až po asistenci při generálce Brakfestu. Nikdy jsem ho neslyšel říct, že nemá čas nebo že něco nejde. Zdravotnickou přípravku změnil - zaplaťpámbů - za poctivý studium na pana doktora.
Zvláštní znamení: nosí na klíčence – pro sichr – resuscitační roušku a lžíci na boty


krycí jméno: mgr. Falus
Cenný záložní zdroj s univerzálním využitím. Byl to on, v jehož hlavě se zrodilo logo festivalu – toaletní papír v kombinaci s roličkou filmu. Nedávný maturant, dnes již student pražského peďáku. Držitel titulu Hledač cesty (24 Orlích pér, z toho žádné ze 3. světla). Celoživotní fanda do zvířátek.
Zvláštní znamení: v noci spí v spodním prádle z dětství – na rozdíl od Eda Wooda se však nejedná o prádlo dámské


krycí jméno: Rilouter
Človek zodpovědný za grafickou podobu Brakfestu. Výčet všech jeho dalších aktivit by nám zabral neúměrné mnoho místa a času, a ježto na nás z režie mávají, že musíme končit...
Zvláštní znamení: neuvidíte ho bez sluchátek, je posedlý hudbou a bez ní ztrácí kontrolu nad svým životem!


krycí jméno: Jogi
Jogi Mokšanand alias inž. Müller jest naším duchovním pastýřem. Ať si ho jeden nejmenovaný studentský plátek degraduje tím, že muže jeho formátu využívá jako poslíčka, ať se mu lidé pošklebují a mají ho za blázna, my víme své - bez jeho podpory by se neuskutečnil jediný Brakfest. Děkujeme, Jogi!
Zvláštní znamení: Tvrdí, že je nesmrtelný. Kdyby to netvrdil zrovna on, asi bychom nevěřili.
Hanych
Vzor nezdolnýho pracanta. Být tak jednou jako on! Koncernovej ředitel chemičky v Brodě, držitel ceny Zasloužilej koncernovej ředitel ČSSR 1979 a 1981, člen Výkonného výboru RVHP 1981– 1991 (propagátor vstupu Laosu a Angoly). Proslýchá se, že v 90. letech byl unesen do Íránu a je oním tajemným mužem v pozadí zdejšího jaderného programu. Rozvedený, vlastní žlutého žigula.


krycí jméno: Jan Tleskač
Zakladatel festivalu, někdejší jeho ředitel a hlavní organizátor. Horlivej propagátor béčkových filmů a zastánce pokleslých žánrů. Hospodskej povaleč a lenoch k pohledání. Absolvent FF UK, připravenej nést celoživotní následky toho, že si si kdy začal se školou humanitního zaměření. Toho času na vejminku.
Zvláštní znamení: koulí očima, div mu nevypadnou, a to levé mu vrže


krycí jméno: Bohdan Tůma
Milovník filmu jako takového, zvláště pak Dzigy Vertova, kterého v nestřeženém pofestivalové euforii protlačil na plátno a zhanobil tak ducha celé akce! Paradoxně si za to vysloužil povýšení do stavu šlechtického, rozumějte braktivního. Právní podpora festivalu. Od ledna 2011 na zdravotní dovolené.
Zvláštní znamení: Pracuje pro festival dnem i nocí až 16 hodin denně, a to velmi potichu, tudíž svým snažením neruší ostatní při spánku
EDWARD D. WOOD, JR. (1924–1978)
To nejlepší nakonec... Dva roky po své smrti vyhrál v anketě o nejhoršího režiséra všech dob, a stal se tak miláčkem všech fandů filmových béček. Filmový grafoman, lavírující na pomezí geniality a šílenství. Bizarní snílek se svéráznými filmařskými metodami, o jejichž správnosti nikdy nepochyboval. Travestita. Fetišista. Alkoholik. Především však člověk zcela propadlý kinematografii, pro nějž byly filmy celým jeho životem, jeho láskou, vášní, prokletím...
Zvláštní znamení: už více než pětadvacet na onom světě...

____________________________________