Brakfest je na Fejsbůku! Dej mu svůj palec!

Brakfest poprvé v Plzni

Jen hrstka spravedlivých sešla se v sobotu 14. dubna v plzeňské literární kavárně Jabloň na čtyřapůltém ročníku Brakfestu, historicky vůbec první návštěvě naší přehlídky v královském městě Plzni. Ročník to byl bilanční, neboť diváci měli možnost zhlédnout to nejlepší, co jsme v uplynulých letech odvysílali. Sebenašlapanější program by však jen těžko soupeřil s překrásným počasím, jež lákalo ku pobytu na čerstvém vzduchu a jemuž většina potenciálních diváků dala přednost. Ani se jim nedivím, kdybych nemusel šaškovat na kdejaké naší akci, udělal bych si rovněž výlet do přírody.

Poté co všechny potřebné kabely a kabílky byly konečně zapojeny a ukázalo se, že čekání na Godota je marné, prohlásil jsem festival za zahájený – s téměř dvouhodinovým zpožděním… Když už jsme se sem harcovali takovou dálku, tak si to taky odvysíláme a pak zas pojedem domů. A hned jsme se pustili do trvalky našeho festivalu Barbarelly, po níž následoval normalizační hudební spektákl Únos Moravanky. Po jeho skončení si odbyl plzeňskou premiéru amatérský film z loňského roku, v němž máme částečně prsty i my, Útok z budoucnosti za osobní účasti režiséra Davida Nedomy. Mezitím se nám Jabloň příjemně zaplnila, počet diváků pozvolna rostl, a to i navzdory pár lidem, kteří s hrůzou zjistili, zač je toho ve světě filmových béček loket, a zbaběle prchli.

Poslední dva bijáky, Robot Monster a Prasečkářova dcera, byly už zdrojem bujarého veselí a navodily velice milou až rodinnou atmosféru, která nevyprchala ani na následné afterparty, kde se utužovalo přátelství mezi kmeny pražskými a plzeňskými, nejčastěji formou malých, o to však zrádnějších skleniček naplněných nápoji nejrůznějších barev. Kolem druhé hodiny s půlnoci jsme kavárnu Jabloň opustili a zamířili ke svým domovům. Pro místní to byla příjemná procházka, nás metropolitany však ještě čekal klopotný návrat do Matky stověžaté. Už dlouho jsem se tak netěšil do peřin jako v neděli kolem šesté ranní, kdy jsem konečně stanul u cíle své odysey...

Tleskač

____________________________________