Brakfest je na Fejsbůku! Už ho lajkuješ?

BrakBudkov 2008
jihočeské pohlazení
7. – 11. 8. 2008

Tááááááááááááááák, a co vode mě jako chcete slyšet? Ještě teď mi hnije maso na dvoře, takovejch atrakcí – a sejdou se jen ty nejvěrnější! Příště nebude nic, jenom filmy a stejdže taky vokrouhnu, abych pak sám nemusel zběsile běhat z cimry do cimry, dyť todle nejni možný!

Na čtvrteční program jsem se obzvlášť těšil, naštěstí nikdo nepřijel, tak jsem si ho udělal sám pro sebe, k tomu lahvinku, bájo večír.

Pátek nikde nikdo – ti, co se zapřísahali, dorazili až v hluboké tmě, někteří až k ránu. Přesto se promítalo, s velkým úspěchem se setkal Charlie Chan at Olympics z r. 1937. Velmi úsměvný snímek s dějem zaneseným na Olympijské hry v Berlíně. Velmi důstojně doprovodil slavnostní zahájení OH v Číně na stadionu „Ptačí hnízdo“ v Pekingu, kde nedávno zlatá kulka definitivně přistřihla křidýlka už desetitisícímu protistátnímu ptáčkovi. Poté byl oproti původnímu programu nasazen další olympijský film, a to slavná Olympia, špektákl je to báječný, leč do braku rozhodně nepatří. Kolem čtvrté ráno jsme ještě zkoukli dokument o rekreacích ROH a jejich ubytovacích zařízeních, halt prázdniny.

Sobota byla ve znamení příjezdů, podivuhodných výletů, prachatické cukrárny, Ivy Bittové a především kung-fu! Možná vůbec nejočekávanější laskominka v podobě čtyřdílné volně navazující filmové série. Dabing starých časů, fantastické boje a neotřelý humor shaolinských mnichů brzy způsobil, že někteří se jali asijské mistry napodobovat. Budkovští mniši naštěstí uposlechli výzev a od kácení zahrady holýma rukama, nohama, hlavama znechuceně upustili.

Neděle pak znamenala další výlety, ale už i odjezdy, ale i další příjezdy, to potěšilo. Ovšem takového pana Šéfa z Botostroje sotva, ten měl permanentně špatnou náladu, toho by nenazvedl ani Hroch, a že uměl i zpívat. Rozhodně ale nepochopim, proč byl diváky nejvlažněji přijat snímek Peklo v řetězech II? Každý brak si přeci zaslouží kapku úcty!

Lampa


____________________________________