Brakfest je na Fejsbůku! Dej mu svůj palec!

Brakfest 2010
27. listopadu 2010
Volební místnost u Pecků, Vysočany

10:00   Do volební místnosti doráží předseda volební komise, krátce po něm další dva členové, padají první objednávky, vesměs na nealkoholické nápoje.

10:40   Ukázalo se, že volební místnost je potřeba dodatečně upravit. Volební komise neklesá na mysli, neboť má ve svém středu vášnivého kutila. Ten během několika chvil situaci operativně řeší. Horší to bude s problémy technického rázu, jimiž je zdárný průběh voleb ohrožen.

13:00   Oficiální čas zahájení voleb se bohužel nepodařilo dodržet, předseda volební komise odmítl vpustit prvního voliče do nevyzdobené místnosti, jeho zástupce vykazuje známky podrážděnosti.

13:15   Volební místnost je dozdobena, technické problémy však přetrvávají.

13:20   Přichází druhý volič. Politologové se shodují v tom, že letošní volební účast má být mizivá.

14:00   S hodinovým zpožděním se otevírá volební místnost a voličům, jichž se mezitím shromáždilo asi dvacet, je umožněno splnit svou občanskou povinnost.

14:10   Prvovoliči Fredy a Zlatovláska mohou posloužit celé své generaci coby vzor uvědomělosti a veřejné angažovanosti – dorazili jako jedni z prvních, Zlatovláska navíc po včerejší náročné oslavě svých osmnáctých narozenin.

14:50   Na místo dorazili soudruzi z Moskvy, mající dohlížet na regulérnost voleb. Vyžádali si místnost, kde pohotově nainstalovali přenosnou výstavku mapující československo-sovětské přátelství a bez otálení začali s agitací pro Rudého bratra. Případné jazykové bariéry byly odstraněny díky zkušené tlumočnici a úvodnímu rychlokurzu ruského jazyka. Následně bylo odpromítáno pásmo československo-sovětských koprodukčních filmů.

15:21   Dostáváme nezaručenou zprávu, že k volební místnosti se blíží Luděk Sobota. Napětí zde by se dalo krájet.

15:24   Fredy se Zlatovláskou byli vyvedeni z dámských záchodků. Nechtějí říct, co tam dělali, Zlatovláska má blažený výraz v obličeji.

15:30   Zpráva nelhala – do volební místnosti vstupuje první celebrita, Luděk Sobota s manželkou Adrianou, následováni Romanem Skamenem, jenž při vhazování lístku do urny zavrávoral a upadl.

17:05   V doprovodu svého slepeckého psa se voleb zúčastnil také jeden nevidomý občan. Členům komise se svěřil, že jeho čtyřnohý přítel je vášnivým hráčem kopané. Pes hrající fotbal – kdo to kdy viděl!

18:35   Góóóól! Libor Petrů vstřelil branku, Arabela Team srovnává na 3:3! Nepadne-li během následujících deseti minut žádný další gól, rozhodne se při penaltových kopech.

19:01   Přicházejí odvolit Zdeněk Troška a Jiří Pomeje. Režisér Troška hýří svou typickou dobrou náladou, producent Pomeje prohlašuje, že se navzdory všem ranám osudům bude i nadále věnovat kinematografii.

21:30   Volby jsou díky našim moskevským emisarům zpestřeny vědomostním kvízem o Sovětském svazu. Do země, kde zítra již znamená včera, se podívá šťastný výherce soutěže, s. Luboš V. Jistě si s sebou přibalí i další výhru, objemnou fotografickou monografii zasvěcenou s. Jiřímu Paroubkovi.

22:35   Vrací se Luděk Sobota a s vysvětlením, že všechno popletl, se domáhá možnosti nové volby. Ta mu však pochopitelně není umožněna. Ze žalu si dává v nedaleké nálevně panáka s Romanem Skamenem, který tu sedí od časných odpoledních hodin.

22:45   Volební místnost navštívila delegace indických politiků v čele s Konidelou Sivou Sankarou Varou Prasadem–Chiranjeevim. Členové komise se s ním fotí a žádají ho, aby se jim podepsal na prázdné volební lístky.

23:51   Luboš V. postrádá svou paroubkovskou monografii. Buď mu byla znárodněna, nebo prachsprostě ukradena. Volební komise zkouší na půl minuty zhasnout světlo, žádný poctivý zloděj se však nenašel.

22:57   Roman Skamene pravě spadl z barové stoličky!

23:58   Romana Skamene se podařilo sesbírat z podlahy. Na oslavu této události objednává všem přítomným Magický voko.

01:18   Volby se blíží do finále. Zůstalo jen pár věrných voličů. A Roman Skamene, jenž se ve volební místnosti nejspíš rozhodl přenocovat.

01:30   Volební místnost je uzavřena, začínají se sčítat hlasy, předběžné výsledky budou oznámeny přibližně za rok touto dobou.

Jan Tleskač, předseda volební komise


____________________________________