Brakfest je na Fejsbůku! Miluješ ho?

Brakfest 2008
22.11.2008

Není to ani dva měsíce, co význační braktivisté pražské polis vyhlásili brakové Hry. Ta věc rozkřikla se po všech čtvrtích během pár dní. O to více vzrostl zájem, když byla zveřejněna soupiska zúčastněných škvárů – z domova i přes půl světa. Účastnit se mohou jen ti nejlepší!

Velká Pecka kolem jedenácté, přípravy

Co nás zradí tentokrát? čtu v očích BT

Dočká se vlastní olympiády jednou také Lhasa?

Olympijský duch se toho rána vznášel všude kolem. Předešlou noc pokryla chodníky první ledovka a dopoledne se začal nad brakcirkem snášet první sníh. To nám ale nemohlo bránit v horečnatých přípravách. Tentokrát jde všechno lépe než obvykle...

Genius loci vedlejší scény, Malé Pecky

Velká Pecka, přípravy

cca 12.40, Velká Pecka se dočkala svého prvního diváka

Kolem půl druhé proběhne úvodní slovo, zasloužené nadšení vzbudí naše ryze sportovní znělka. Už je tu první film: Charlie Chan at the Olympics – nádherná to ukázka toho, že svět je pořád stejný a nebude jiný...

Brakropole v den D

Malá Pecka si co nevidět odbude svou premiéru

Velká Pecka, slavnostní zahájení 6. ročníku Brakfestu

Brakový cirk se pyšní novou arénou. Malá Pecka, zbudovaná nezměrným úsilím organizátorů, dokonale splnila účel vedlejší scény. O přízeň se tu ve třech soubojích utkali jak neznámí nováčkové, tak odcházející hvězdy.

Nejmladší divák letošního ročníku

Braklympijský oheň právě dorazil...

Nejmladší divák letošního ročníku

V prvním souboji se střetli dva zmutované plazi. Poté, co si varan i kobra připsali stejný počet pozřených blonďatých prsatic, všichni s napětím očekávali závěrečný dramatický souboj. To by ale musela mít armáda Spojených států větší smysl pro fair-play, protože pacifikovat každý ostrov s přerostlejma ješterkama, nakaženejma domorodcema a teroristama shazováním ničivých bomb zavání krom určité bezradnosti také lehkým klišé.

David s Andreou svědomitě občerstvovali účastníky maratónu...

Bar, krátce před pátou

Velká Pecka, něco po páté

Co takhle vzít si příklad z Džaponců?! Jejich želízka na brakových Hrách King Kong a Godzilla svedli čistý souboj až do posledních minut. Nic nepomohla japonská armáda, v té době ještě tvrdě pod americkým embargem, se svými maketami raket a tančíků, ba ani vybuchující kapslíky a prskavky monstra nezastrašily. S ubíhajícím dějem si více sympatií získal Opičák. Zvláště dojemný byl pak jeho balónkový transport k finálnímu souboji s Godzillou. King Kongovi se nakonec podařilo zvítězit a umlátit Godzillu papírovou skálou, což bylo nadšeně kvitováno početným diváctvem.

Velká Pecka

Velká Pecka, krátce po sedmé

Velká Pecka

V těch posledních chvílích japonského skvostu, mohlo být lehce k osmé, končili na hlavní scéně i Kluci z bronzu (ti vystřídali neuvěřitelný porevoluční spektákl Divoké pivo) a počet brakolympijských nadšenců trhal všechny rekordy. Obě scény, Velká i Malá Pecka, přetékaly do všech možných chodeb a výklenků, marně se někteří opozdilci snažili zahlédnout aspoň kousek kapitána Chmelaře, an připravuje své hochy na blížící se spartakiádu, ti vychytralejší utíkali vedle, ale i několik desítek metrů velká Godzilla se pro mnohé dala vytušit jen podle hrůzu nahánějícího řevu.

Velká Pecka

Velká Pecka

Velká Pecka

Jestli bylo doposud narváno, tak to, co se strhlo před Gigantem Shaolinu, zavánělo zpanikařeným davem – království za místo k sezení! Možná zlatý hřeb celé akce uvolnil Malou Pecku, ale na scénu hlavní kladl nároky vskutku nafukovací. Kouzelný český dabing neuměle překrýval ten německý a shaolinští mniši předváděli stále dokonalejší techniky.

Velká Pecka

Bar, půl osmá

... a ještě stačili zapózovat pro lifestylový magazín

A už je tu závěr, alespoň té oficiální části. Dasvidanija, Brakfest 2008, dasvidanija! Děkovačka, potlesk, užíváme si svých pět minut slávy. Tohle byl velkej sukces, není pochyb – anebo se některej z našich tajných mecenášů plácl přes kapsu a zaplatil tuhle drahou klaku.

Bar

Hoši, nezapomenem! To jsme v Louňovicích ještě neviděli...

Bratři Peckovi, věrní podpůrci brakové myšlenky

Ještě však máme jedno eso v rukávu, a sice košilatou erotickou komedii Holky z Mnichova! Po krátkém navození té správné nálady tradiční bavorskou volksmusik se ujal tlumočnického mikrofonu osvědčený brakový harcovník Ondřej Tůma, divák z nejvěrnějších a také komentátor Robert z minulého roku, kdy hnal kupředu našeho Matěje proti přespolnímu Floriánovi. Předvedl soustředěný, zkušený a nanejvýš profesionální výkon. Jeho pregnantní postižení drobných nuancí mezi synonymickými názvy pro pohlavní styk bylo ozdobou večera a zároveň bonbónkem pro milovníky českého i německého jazyka. V Mnichově musí být vskutku krásně. Ondřej i děvčata sklidili zasloužený úspěch. Ende gut, alles gute!

Velká Pecka praská ve švech

Velká Pecka

Velká Pecka

Spuštěna byla olympijská vlajka. Uhašen byl olympijský oheň. V neděli 23. 11. v brzkých ranních hodinách olympijský Brakfest neodvratně zmizel v pantheonu lidských dějin. Sláva vítězům, čest poraženým!

MC H. napodobuje King Kongovo choreografické číslo z vedlejší scény

To my tohle všechno spískali...

Pavel, reprezentant ČSSR na OH v Soulu v r. 1988

Ti, co přišli, budou vyprávět ještě vnukům svých vnuků. Ti, co tam nebyli, budou mít nadosmrti pod kůží pocit životního zmaru a při zmínkách o legendárním 6. ročníků Brakfestu budou smutně klopit hlavu.

Libo-li tatranku?

Děkujeme všem divákům za masivní účast a skvělou atmosféru, kterou tuto sobotu U Pecků vytvořili, byli jste skvělé publikum! Na shledanou, přátelé.

Ať světlo provází Brakfest 2009!

Lampa

____________________________________